Falcon Antistatik ESD Terlik Atkılı Model Siyah AATA

Görsel 1
Görsel 2
Görsel 3
Görsel 4
Görsel 5
FalconPuan : 5
Fiyat:
520,00 TL
62,78 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
4
Kargo Bedava

Falcon Antistatik ESD Terlik Atkılı Model Siyah AATA


Falcon esd antistatik terlik modelleri; Unisex modelleri ile bay bayan kullanımına uygundur. 90 derecede yıkanabilir ve 134 derecede otoklavlanabilir özelliği ile uzun süre kullanım imkanına sahiptir. Kullanılan yerlerin öneminden dolayı statik elektriği kontrolsüz boşalımını engeleyen ESD standartlarında antistatik barındırır böylelikle hem makina hemde insan sağlığının korunmasında önemlidir.

 

Falcon Antistatik ESD Terlik Atkılı Özellikleri


* Unisextir
* Numara Seçeneği: 35-36, 37-38, 39-40, 41-42, 43-44, 45-46
* Marka: Falcon
* ESD antistatik terlik standartlarına uygun
* Renk: Siyah
* Ortopedik
* 90 derecede yıkanabilir
* 134 derecede otoklavlanabilir
* Antibakteriyel
* Yıkanabilir ve steriledilebilir özellikte
* Statik elektriğin kontrolsüz şekilde dışarıya çıkışını engeller özelliklerinde.
* Ayarlanabilir güvenlik atkılı model

Uzunluk ve ağırlık bilgileri

35-36 numara: 560 gram , 23 cm
37-38 numara: 610 gram , 24 cm
39-40 numara: 660 gram , 25,30 cm
41-42 numara: 740 gram , 26,80 cm
43-44 numara: 810 gram , 28 cm
45-46 numara: 900 gram , 29,50 cm
 

ESD Nedir? ve ESD Terlik Önemi


ESD Elektrostatik deşarjın (boşalma) kısaltmasıdır. Statik elektrik deşarjları her gün yaşayabildiğimiz bir dizi fiziksel olaydır. Statik yükler; iletken ve iletken olmayan maddeler üzerinde olabileceği gibi insanlar üzerinde de oluşabilir. İnsan vücudu bir direnç olduğu kadar aynı zamanda bir kondansatördür. İnsanlar; yürüme esnasındaki sürtünmeler, araçlara inip- binme, masada çalışırken, giyilip-çıkarılan elbiseler vb. gibi günlük aktiviteler sırasında (+) veya (-) elektrik yükü ile yüklenirler. Günlük hayatta tokalaşırken, kapı koluna dokunulduğunda çarpılma hissi yaşanılır. Tüm bu oluşumlar insan üzerinde biriken elektrostatik yükün boşalmasıdır (deşarj).
 
Bizler günlük hayatımız içerisinde gerçeklesen deşarj (boşalma) olayının farkına çoğunlukla varamayız. Çünkü; hissetmek için 3000’den fazla Volt, duymak için 5000 Volt ve görmek içinde 10.000 Volt deşarj gereklidir.
 
Elektronik endüstrisindeki gelişmeler hızla devam ederken beraberinde birçok sorunu da birlikte getirmektedir. Bu sorunların en önemlisi ESD‘ dir. ESD’ nin verdiği hasarlar hiç de küçümsenecek gibi değildir. Bu hasarların elektronik malzemelerde %25, çalışan cihazlarda %50 oranında ESD kaynaklı olduğu tespit edilmiştir. Dünyadaki ESD arızalarının günümüze kadar maliyeti 25 trilyon dolar civarında olduğu dikkate alınırsa, ileri teknoloji imalatı yapan ve kullanılan her yerde ESD önlemi almanın zorunluluğu kaçınılmazdır. Uçak bakım ve üretim tesisleri, yoğun bakım üniteleri, radar kontrol birimleri, emar ve röntgen odaları, matbaalar, ameliyathaneler, bilgi işlem merkezleri, ilaç sanayi, elektrik elektronik imalat montaj ve test birimleri gibi yerler örnek gösterilebilir.
 
ESD temel olarak; cihaz ve çevreden kolaylıkla etkilenebilen ekipmanlar veya çok yüksek hassasiyette kullanılan kompanentlerin voltaj hassasiyetini hedef alır. Statik elektriğin yaklaşık olarak birkaç bin yıldır fazlaca etkilerinin olduğu bilinmektedir. Son dönemlerde bu etkiler yeni yeni anlaşılmaya başlanmış ve bunun ne gibi avantaj ve dezavantaj sağladığı birçok uygulamada gözlenmiştir. Maalesef statik elektriğin bazı istenmeyen durumları bir takım sorunlara neden olmaktadır. Birçok devre elemanı, kompanentler, devreler, ileri teknoloji ürünleri, eloktrostatik şarjın aniden değişimi yüzünden istenmeyen arizalara ve ürün kalitesinin düşmesine neden olmaktadır. Bunun anlamı; ortamda bir enerji yükü yani başka bir değişle elektrostatik yük boşalması veya kısaca ESD olduğunu gösterir. ESD den etkilenen ekipmanlar; transistörler, diyotlar, laser diyotları, elektro-optik cihazlar, hassas film rezistörleri, ince ve kalın film rezistörleri, kapasitörler, farklı yarı iletkenler, mikro devreler, hibrid cihazlar, piezoelektrik kristalleri ve hatta daha komplike entegrasyonlu devre cihazları olarak sıralayabiliriz ve ESD ortamından rahatlıkla etkilenebilen elemanlar olarak gösterebiliriz. Birçok elektrostatik üreteç bir triboelektrik sarj içerir; bunu iki materyal arasında meydana gelebilecek bir kontak teması ve sonrasında kontak noktalarının ayrılması olarak açıklamak mümkündür. Böyle bir aksiyonda elektronların hareketi bir yüzeyden öteki yüzeye doğru olacaktır, bu durum materyaller arasında bir şarj dengesizliği yaratır. Bu anda ESD direk olarak şarj kaynaklarına veya şarj objelerine kontak anında doğrudan zarar verebilir. Bu durumlar bize çalışma hayatımızda ESD’ nin aslında ne kadar etkili ve olumsuz güç olduğunu kanıtlamaktadır
Falcon ESD antistatik terlik modelleri, özellikleri ve en uygun fiyat seçeneğini incelediğiniz bu sayfamızın yanı sıra diğer renk ESD terlik modelleri için ana kategoriizi ziyaret ediniz.
Diğer Özellikler
Stok KoduESD-AATA-SİYAH
MarkaFalcon
Stok DurumuVar
Garanti (Yıl)1
%100 Müşteri Memnuniyeti
Orjinal Ürün Garantisi
%100 Güvenli Alışveriş
Hızlı ve Kolay İade
Bu sitede kullanılan resimler, metinler ve diğer tüm içeriklerin telif hakları Etkin Medikal' e aittir. Firma izni olmadan basılı veya elektronik bir ortamda kesinlikle izinsiz olarak kullanılamaz ve çoğaltılamaz.
© Etkin Medikal 2006 - Lady Falcon - Tüm Hakları Saklıdır. eCommerce Software - http://www.etkinmedikal.com www.ladyfalcon.net
TEL: 0 (212) 671 20 21 Fax: 0 (212) 671 20 22 info@etkinmedikal.com

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.